Muzej pruža mogućnost da Bitka na Neretvi postane virtualna stvarnost svkog posjetioca. U virtualnoj 3D igri doživite ovu bitku kao da ste njen sudionik. Slušajte naređenja komadanta i izvršite zadatke– srušite most, oborite neprijateljske avione i prenesite ranjenika. Ako uspješno obavite misiju čestitat će Vam lično – drug Tito.

Svi virtualni sadržaji dostupni su na VR headsetovima u posebno uređenom prostoru Muzeja. Virtual reality sadržaji rad su Udruženja za informatizaciju i digitalizaciju kulturne baštine DIGI. BA Sarajevo.

Korištenje sadržaja virtuelne realnosti (VR) je omogućeno zahvaljujući implementaciji projekta Zanimljivi muzeji koji je finansirala EU u sklopu programa prekogranične saradnje Bosna i Hercegovina i Crna Gora.